Jak Korzystać z Laser do znakowania?

Jak Korzystać z Laser do znakowania?

Laser od dawna jest preferowanym narzędziem do wykonywania precyzyjnych, trwałych, estetycznych oznaczeń na przedmiotach. Laser pozostawia swój ślad wszędzie, od wzorów na naczyniach kuchennych po wzory na witrażach. Powodem, dla którego ludzie wybierają Laser do znakowania zamiast metod takich jak ręczne lub inne formy promieniowania, jest:

Prędkość.

Laser działa szybko. Programując projekt w maszynie laserowej, projekt ten można odtworzyć w ciągu kilku sekund. To samo, przez ludzką rękę, wymagałoby tego czasu sto razy dłużej.

Powtarzalność.

Znaki wodne, znaki towarowe, kody kreskowe i inne informacje dotyczące bezpieczeństwa są ważne, a wytwarzanie doskonałych reprodukcji ma kluczowe znaczenie. Replikacja laserowa jest tak bezbłędna, jak to tylko możliwe, a poziomy błędów są zbyt niskie, aby mogły je wykryć nawet najbardziej zaawansowane maszyny. Również powtarzalność jest często pożądana nawet wtedy, gdy nie ma ona tak ogromnego znaczenia – na przykład podczas drukowania wzorów na odzieży lub akcesoriach hurtowo.

Precyzja.

Grubość wiązki laserowej to zaledwie kilka mikronów. Mikron to tysięczna część milimetra i oczywiście moja matematyka jest poprawna. Dlatego nie ma lepszego instrumentu niż laser do wykonywania precyzyjnych oznaczeń w miejscach, w których precyzja jest absolutnie niezbędna. Właśnie dlatego laser jest używany na przedmiotach takich jak szkło, sprzęt medyczny, kody kreskowe, podświetlane klawiatury itp.

Jednak do niedawna instrumenty laserowe ograniczały się do powierzchni dwuwymiarowych. Nawet to nie było postrzegane jako zbyt duże jako ograniczenie, ponieważ największą zaletą lasera była jego szybkość, precyzja, powtarzalność i trwałość. Teraz ta sama precyzyjna wydajność została zróżnicowana, aby uwzględnić elementy 3D o najbardziej skomplikowanych kształtach i różnych rozmiarach. Tu właśnie pojawia się 6-osiowy laser. 6-osiowa technologia laserowa łączy kilka cech:

  • Skanowanie 3D, dla jednego
  • Wykorzystanie robotów do poruszania się po obrabianym przedmiocie. Pozwala to na bardziej stałą ścieżkę i odległość lasera, gdzie zarówno głowica, jak i obrabiany materiał są przemieszczane w celu uzyskania optymalnych wyników.
  • Lasery znakujące z systemem wizyjnym
  • Narzędzia programowe umożliwiające zawijanie obrazów, nawet wokół złożonych i skomplikowanych kształtów 3D, takich jak latarnie, wazony, klejnoty i tak dalej

W związku z tym lasery 6-osiowe stały się bardzo popularne w branżach wymagających precyzyjnego cięcia, trawienia lub znakowania na powierzchniach 3D. Jak większość ludzi już wie, oznaczenia w dzisiejszych czasach są wykonywane przez wymazywanie tak często, jak są wykonywane przez malowanie. Na przykład, podświetlane klawiatury działają tak, że farba jest na całej powierzchni, ale kilka warstw farby zostaje usuniętych, aby utworzyć symbol na klawiszu. To samo dotyczy desek rozdzielczych samochodów itp.

W sektorze lotniczym lasery 6-osiowe są również wykorzystywane do usuwania farby z odlewów magnezowych. Innym ważnym zastosowaniem tej wyrafinowanej, najnowocześniejszej technologii znakowania jest usuwanie metalicznego poszycia z powierzchni w celu generowania pięknych, złożonych wzorów. Jeśli chodzi o opłacalną, wydajną i estetyczną technologię znakowania, nie ma lepszego wyboru niż system znakowania laserowego.

Related Posts

    About the Author: Barbara J. Shirk

    You May Also Like